Õnn ei tohi olla õnneasi!

Andrus Vaarik

Näitleja, lavastaja, pensionär, kolmekordne vanaisa 415
DribbbleMail

Sotsiaaldemokraadid on tulevikutee. Hea haridus ja kogukonna solidaarsus tagavad, et õnn ei oleks õnne asi. Minu ideaaliks on ühiskond, mida iseloomustab prantsuse revolutsiooni käigus sündinud slogan – vendlus, vabadus, võrdsus.

Soovitajad

Minu seisukohad

Eestis on valdavaks paradigmaks majanduskasvu fetišeerimine. Vaadates nooremaid inimesi, siis nende jaoks ei ole see kõige olulisem küsimus. Ma näen, et järgmiste põlvkondade jaoks on sotsiaaldemokraatide põhiväärtused – võrdsus, hoolimine ja solidaarsus – tähtsamad kui saada viie rikkama riigi hulka.

Eestil on hästi läinud. Oleme saanud pea 80 aastat ilma suure sõjata elada, inimeste elujärg on palju paranenud. Need, kes on maha jäänud, tuleb ruttu aidata sinna, kus ülejäänud ühiskond on. Ma pooldan astmelist tulumaksu. Ma võin poole oma pensionist mõnele heale õpetajale stipendiumiks anda, kui see hoiab teda oma tööd jätkamas.

Parim sise- ja välispoliitiline suund on tagatud ainult siis, kui valitsuses on sotsiaaldemokraadid,  et Eesti oleks nelja aasta pärast tõusnud õnnelike riikide edetabelis mitu kohta ülespoole.