Toimetulek on julgeolek

Jevgeni Ossinovski
Tallinna Linnavolikogu esimees, kahe lapse isa, abikaasa, koeraomanik 421
Instagram

Olen teeninud Eesti rahvast kolmes Riigikogu koosseisus ning haridus- ja sotsiaalministrina kolmes järjestikuses valitsuses. Alates 2021. aastast juhin Tallinna Linnavolikogu. Olen alati võidelnud otsuste eest, mis on Eestile vajalikud pikas plaanis. Ka siis, kui need otsused ei olnud lihtsad või lühikeses perspektiivis populaarsed. Uuel Riigikogu koosseisul seisavad ees keerulised otsused ja suured reformid keskkonna, energeetika, hariduse ja integratsiooni valdkonnas. Otsused, mis määravad meie tuleviku. Mul on vajalik kogemus, teadmised ja tahe, et neid muutusi juhtida.

Minu seisukohad

Poliitika tuum ei ole valimislubadused ega loosung plakatil. Poliitika on väärtused. Väärtused, mille alusel valitsetakse. Terviklik nägemus sellest, millist ühiskonda ehitada soovitakse. Küsimus ei ole selles, kelle lubadused on võimsamad, vaid see, millise suuna Eesti võtab. Meie valija võib olla kindel, et sotsiaaldemokraadid ei anna mingil tingimusel ühtegi häält EKRE võimuletulekuks. Nägime neli aastat tagasi, millise kaose natsionaalpopulistid valitsuses tekitasid. Tänases julgeolekuolukorras on selliste vigade hind mõõtmatult kasvanud. Vaba ühiskond ei ole mingi elukauge nähtus, vaid ühiskondlik kokkulepe, et meie ühises kodus on iga inimene oma. Et riik on iga kodaniku jaoks. Et nõrgemaid ei jäeta maha, vaid aidatakse järele.

Ma seisan selle eest, et Eesti oleks kaotajateta ühiskond, kus igal inimesel on vabadus olla tema ise ja kus ühise pingutuse tulemusel läheb kõigil paremini.