Ettevõtjana seisan Eesti inimeste hea elujärje eest.

Jüri Ross
Büroomaailma juhatuse esimees, 4-kordne vanaisa, Jõelähtme Golfiklubi president 448
Linkedin

Legendaarne ettevõtja Jüri Ross ütles, et kandideerima ajendab teda soov panustada ühiskonna arengusse. “Soovin, et Eesti inimene saaks olla uhke oma riigi üle ning minna hommikul rõõmuga tööle ja õhtul rõõmuga koju.” Ettevõtja arvates on valimiste peamine teema meie inimeste elujärg. “Meid on järjest erinevad kriisid räsinud, mistõttu peame vaatame otsa sellele, kuidas saaksid meie inimesed nendes oludes paremini hakkama. Üks osa sellest on kindlasti äraelamist võimaldavad palgad.”

Soovitajad

Minu seisukohad

Jüri Ross on sündinud 1953. aastal Siberis, lõpetanud TPI AJS eriala. Tudengina tegutsenud EÜE–s.

Abikaasa Margaritaga abiellus 1974. aastal, 1979-1983 oldi koos Rapla piirkonnas EÕM-i rühmade komandörid.

Neil on kaks last ja neli lapselast.

Ülikooli lõpetamise järel töötas Jüri Majandusmatemaatika Instituudis ja Plaanikomitee Instituudis noorem- ja vanemteadurina.

1988. aastal algatas Rahvarinde liikumise ekskavaatoritehases TALLEKS, kus töötas arvutuskeskuse juhatajana.

Eraäri sai alguse aastal 1989 väikeettevõttes “Kompuuter”, mis tegeles “Juku” kooliarvutite paigaldamise ja remondiga. Juku arvutite tootmise lõpetamise järel tuli leida uus tee ja see õnnestus koostöös Soome partneritega, kes tootsid kaasaegseid arvuteid ja lisaks pakkusid oma klientidele kontoritarbeid. Sellest tutvusest aastal 1992, mis toimus Haridusministeeriumis, algas „päris“ ärimehe kooliteekond. Büroomaailm saigi asutatud aastal 1992.

Lisaks Büroomaailma juhtimisele Jüri osaleb aktiivselt ka Eesti Kaupmeeste Liidu, Eesti Kaubandus-Tööstuskoja ja Eesti Tööandjate Keskliidu tegevustes. Büroomaailm/Infotark AS on seisnud Tiigrihüppe algatuse juures ja panustanud koolinoorte majandus- ja ettevõtlusõppesse Junior Achievementi kaudu. J.Ross on esinenud pereäri ja ettevõtluse teemaliste loengutega EBS-s , TTÜ-s ja mitmetes gümnaasiumides üle Eesti.