Tugev kogukond – tugevam Eesti

Karmo Kuri
Kahe vahva lapse isa, toetav abikaasa, pühendunud kaitseliitlane, tegus nõmmekas ja Nõmme linnaosa vanem. 441
Instagram

Soovin panustada Eesti riigi tulevikku ja kandideerin Riigikokku sotsiaaldemokraatide ridades.
Hoolin inimestest, keskkonnast, eestlaste kultuurist ja ajaloost ning meie riigi jätkusuutlikkusest. Ühiskond saab olla edukas, kui kõigil meie inimestel läheb hästi ning tagatud on elamisväärne sissetulek. Üksi jõuab ehk kiiremini edasi, aga koos jõuame kaugemale.
Mulle olulised teemad on:
• Elanikkonna kaitse, valmisolek kriisideks
• Palga- ja pensionitõus, meie igapäevane toimetulek
• Hooldekodukoha kättesaadavus keskmise pensioni eest
• Keskkonnateadlikkuse suurendamine
• Eesti tulevikku panustamine läbi hariduse

Soovitajad

Minu seisukohad

Pean lugu inimestest, keskkonnast, eestlaste kultuurist ja ajaloost ning meie riigi jätkusuutlikkusest. Olen kindel, et ühiskond on toimiv ja edukas vaid siis, kui kõigil meie inimestel läheb hästi ning tagatud on õiglane ja elamisväärne sissetulek.

Leian, et kodukant peab olema seal elavate inimeste nägu. Avatud suhtlus kogukonnas ja omavaheline koostöö aitavad piirkonda arenda ning kujundada just selliseks nagu elanikud seda ise soovivad. Üksi jõuab ehk kiiremini edasi, aga koos jõuame kindlasti kaugemale. Arenev, roheline ja (pere)sõbralik kodukoht on kõigi elanike huvides, mõtetes ja südames. Ka minu. Tean, et ühtne ja tugev kogukond suudab ka kõikidele erinevatele kriisidele ühiselt vastu seista.

Väga head näited Nõmme kogukondlikust koostööst asumiseltside ja aktiivsete piirkonna elanikega on Nõmme laulu- ja tantsupäev, mitmed tänavalaadad, aga ka näiteks varjevõrkude punumine Ukrainasse. Jah, üha rohkem ja sagedamini pöörame oma tähelepanu kodanikukaitsele. Männiku malevkonna aktiivse liikmena panustan ka ise vabatahtlikuna riigikaitsesse. Koostöös kaitseliidu Nõmme ja Männiku malevkonnaga teeme toiminguid, et tagatud oleks valmisolek kriisideks. Usun siiralt, et tugevad kogukonnad loovad tugevama ja jätkusuutlikuma Eesti ning igaühe panus loeb.

Karm, aga õiglane. Kuri aga ainult siis, kui tõesti selleks põhjust on.