Võrdsed võimalused kõigile!

Kirill Klaus
Jurist, poliitik, endine ajakirjanik ja suhtekorraldaja 425
Kirill Klaus on keskkonnaminister Madis Kallase nõunik, samuti Riigikogu SDE fraktsiooni nõunik. Tallinna Linnavolikogus on ta sotsiaaldemokraatide fraktsiooni aseesimees. Lisaks sellele on ta erakonna Tallinna piirkonna aseesimees ning juhib SDE venekeelset ühendust. Hariduselt on Kirill jurist. Ta töötas pikalt Riigiprokuratuuris ja Justiitsministeeriumis, aga ka ajakirjanikuna uudisteagentuuris BNS ning on olnud ettevõtja suhtekorralduse alal.

Minu seisukohad

Astusin viis aastat tagasi Sotsiaaldemokraatliku Erakonda, et panustada õiglasema ühiskonna ülesehitamisse ning kõigile võrdsete võimaluste loomisesse. Selle ajaga sai ühes koos tehtud palju häid asju, kuid heaoluühiskonnast, kus igaüks loeb ja kõik saavad väärikalt hakkama, on asi väga kaugel. Siia lisandub ka parempopulistide populaarsuse kasv, mis on meie riigi ja inimeste jaoks liialdamata eksistentsiaalne oht. Parim koht erakonna jaoks, kes peab surmanuhtlust «traditsiooniliseks väärtuseks», on ajaloo prügikast, mitte valitsus või Stenbocki maja. Olgem ausad, sotsiaaldemokraadid on ainuke erakond, kes algusest peale, ilma eranditeta ning kõige aktiivsemalt ja julgemalt, võitles EKRE vastu. Katsun ka edaspidi teha kõike endast oleneva, et hoida neid inimesi võimust eemal.

Minu jaoks on tähtsal kohal keskkonnakaitse teema. Minister Madis Kallase nõunikuna saan ma esirindel osaleda riigi ja inimeste jaoks oluliste otsuste väljatöötamises ja keskkonnateadlikkuse tõstmises. Globaalse soojenemisega võitlemine, taastuvenergiale üleminek, metsaraiete vähendamine, minu valimisringkonnas ja eeskätt Kesklinnas ja Lasnamäel müra ja saaste oluline vähendamine, on teemad, millega tuleb tegeleda igapäevaselt, süsteemselt ja pühendunult. Olen selleks valmis.

Ja lõpuks. Väga loodan, et seekord rahvas valib Riigikogusse erakondi, kes ise ja kelle poliitikud ei ole olnud seotud korruptsiooniga. See on hügieenitasandi küsimus. See on austus oma riigi vastu.