Häid õpetajaid!

Kristo Siig
Õpetaja, juutuuber, ettevõtja, ajaloolane ja kahe lapse isa 430
YouTube

Hea haridus aitab meil saada jõukamaks. Hea haridusega on ühiskonnas vähem äärmuslust. Hea haridus õpetab elama keskkonnasäästlikumalt. Ainult hea hariduse kaudu saab säilida meie keel ja kultuur. Hea haridus algab heast õppekogemusest. Uuenduslikud lahendused aitavad selleni jõuda, aga võtmeroll on heal õpetajal. Seisan selle eest, et me investeeriksime ühiskonnana veelgi rohkem haridusse, mis tooks koolidesse parimad õpetajad!

Minu seisukohad

Kuidas tagada maailma parim haridus? Väga paljude küsimuste võti on hariduses. Hea haridus aitab meil saada jõukamaks. Hea haridusega on ühiskonnas vähem äärmuslust. Hea haridus õpetab elama keskkonnasäästlikumalt. Ainult hea hariduse kaudu saab säilida meie keel ja kultuur. Meil Eestis juba on väga hea haridussüsteem, parem kui enamikes teistes riikides. Ometi on loomulik, et meil on veelgi kõrgemad ootused.

Mina tegutsen igapäevaselt parema hariduse nimel. Lisaks koolis õpetamisele loon uuenduslikke õppematerjale ja aitan hariduses juurutada uusi digitehnoloogiaid. Kõik see aga ei asenda õpetajat – vastupidi, uued lahendused vajavad häid õpetajaid, kes neid kasutaksid. Nad aitavad õpetaja rollil teiseneda, tõusta lektorist mentoriks.

Kahjuks oleme õpetajate järelkasvu osas juba jõudnud sügavasse kriisi. Eesti koolides jäävad juba praegu tunnid ära, sest pole kedagi klassi ette panna. Aasta-aastalt muutub olukord järjest hullemaks, sest meie õpetajaskond on Euroopa üks vanimaid. Haridusinimesed on kriisi eest ammu hoiatanud, aga lahendusi on edasi lükatud umbes nii nagu kliimakriisi puhul.

See on ka üks põhjuseid, miks ma sotsiaaldemokraatide ridades kandideerin. Tubli üksiküritajana saab oma valdkonnas maailma kübekese võrra paremaks teha, aga õpetajate järelkasvu mure on ühe suurema, poliitilise kännu taga. Probleemi tuum on palgas ja töökoormuses, mis lõppude lõpuks taandub sellele, kui palju oleme valmis riigieelarve kaudu haridusse suunama. Näen, et sotsiaaldemokraatidel on usutav plaan ja me oleme valmis haridusse investeerima. Paremat investeeringut pole olemas!