Õnnelikud ja terved inimesed!

Lauri Paeveer
Nelja lapse isa, ettevõtja ning maailmaparandaja. Erakonna aseesimees 439
paeveer.ee

Minu soov on, et Eesti oleks riik, kus mitte kedagi ei jäeta maha, riik, kus tark töö on väärtustatud ning kus üheskoos oleme tugevad. Kõik algab haridusest! Iga talent peab saama võimaluse end teostada! Oleme atraktiivne keskkond ettevõtjatele ja investoritele.

Lauri Paeveer

Minu seisukohad

Lõviosa oma elust olen toimetanud ettevõtjana ja seetõttu tean päris hästi, et raha ei tule seina seest, ükskõik kui väga ka ei tahaks.

Oleme ikka tahtnud olla rohkem Põhjamaade sarnased ja elada nii nagu meie põhjanaabrid elavad – jõukamalt ja õnnelikumalt!
On aus soov saada ühiskonnana rohkem hüvesid ja võimalusi. Et seda saada, peame üheskoos saama tugevamaks, meie riik peab saama tugevamaks! Kuid selleks, et sinnapoole liikuda, peame alustama järgnevast:

* Olema iseenda vastu ausad ja mõistma, et vananeva rahvastiku ja vähenevate töökätega senisel moel me soovitud hüvedeni ei jõua. Jah, me peame rääkima maksusüsteemi reformist, sest suuremad soovid toovad paratamatult kaasa suuremaid kulusid. Ainuüksi Ukraina sõjast initsieeritud riigikaitse kulude kasv on mitusada miljonit eurot aastas. Võimalikke lahendusi on mitmeid, olgu selleks siis astmeline tulumaks, riigikaitsemaks või suurem tasu loodust saastavatelt tegevustelt.

* Et meil oleks mida ümber jagada, siis tuleb esmalt tekitada see, mida ümber jagada! Riik saab siinkohal olla eeskätt võimaluste looja ja soosija, et ettevõtted ja tööstused saaksid ning tahaksid Eestis tegutseda. Riigil on järjest suurem roll ettevõtete konkurentsivõime hoidmisel ja kasvatamisel läbi sihitud ekspordi-, innovatsiooni- ja investeeringutoetuste.
Meie jõukus saab tulla kas meie maavaradest või meie teadmiste ja toodete ekspordist. Edukad ettevõtted tagavad head töökohad, mis vajavad tarku, motiveeritud ja hoitud töötajaid. Kasutame siis oma oskusi ja teadmisi parimal moel, et sellest ühekoos kasu saada!