Toimetulek on julgeolek

Pille Petersoo
Toiduhuviline sotsioloog, 3 lapse ema. Viimsi vallavolikogu liige. 449

Sotsioloogiadoktor, kes usub teaduspõhisesse poliitikasse. Nami-Nami looja ja eestvedaja. 3 lapse ema. Õppejõud. Hobiaednik, kolumnist ja toidukirjutaja. Raplamaa juurtega, pealinnas kasvanud, elanud Taanis, Tartus ja Šotimaal, nüüd Viimsis. Sage külaline tele- ja raadiostuudiotes. MTÜ Viimsi Mõttesport asutaja, SDE Viimsi osakonna juht, Naiskogu Kadri liige.

Soovitajad

Minu seisukohad

Olen populaarse Nami-Nami retseptikogu asutaja ja eestvedaja, mitme kokaraamatu autor, ajakirja Kodu & Aed köögitoimetaja ja sage külaline nii raadio- kui ka telestuudiotes. Nami-Nami korraldas üle 10 aasta isamaaliste tortide võistlust, olen läbi viinud palju meeleolukaid kokkamisõhtuid ning vean praegugi koduvallas väärikate kokandusringi “Hõbekulp”. Kõik toiduga seotud teemad on mulle väga südamelähedased – olgu selleks meie toidupärandi uurimine ja toidukultuuri edendamine, tervisliku toidu taskukohasus (toimetulek!), kodumaise toidu väärtustamine, või toiduraiskamise vähendamine. Leian, et Eesti toidujulgeolekule tuleb rohkem tähelepanu pöörata – viimaste aastate kriisid on näidanud, et tarneahelad on kohati haprad ja me saame eelkõige loota iseendale. Meie lasteaedadesse-koolidesse peaks sisse viima toitumisõpetuse – ja mõttespordi tunnid, aga see on juba teine teema.

Kolme kooliealise lapse emana on mulle südamelähedased kõik teemad, mis puudutavad meie lapsi ja noori. Tervisekäitumine, vaimse tervise toetamine, haridusteemad (sh õpetajate järelkasv) ja huvitegevus. Elurikkuse ja loodushoidliku mõtteviisi, rohe- ja ringmajanduse toetamine. Lõimumispoliitika on samuti mulle tähtis – olen töötanud rahvastikuministri nõunikuna, projektijuhina Integratsiooni Sihtasutuses, elanud pea viiendiku oma elust välismaal ning akadeemilises elus keskendun identiteediteemadele, nii et valdkond on vägagi tuttav.