Maaelu moodsaks!

Tanel Talve
Saatejuht, ettevõtja, maaelu edendaja ja Eesti Külaliikumise Kodukant juhatuse liige 463

Eesti maaelule aitab kaasa EIT:
– töökindel Elekter
– kiire ja odav Internet
– nutikas ühisTransport

Keskendun Riigikogus jätkuvalt just nendele kolmele teemale sest olen nendes valdkondades juba ka reaalseid tulemusi saavutanud ja tean – need on olulised lahendada, et inimesed oma kodudest linna ei peaks kolima ja et maapiirkondadesse ka uusi elanikke tuleks.

Soovitajad

Minu seisukohad

Nutikas ühistransport!
Inimese kõige suurem vara on aeg – vajadustele vastav ja soodne ühistransport hoiab kokku nii raha kui aega! Eakad arsti juurde, õpilased huviringidesse ja kliendid ettevõtjateni ühistranspordiga!

Kiire interneti valguskaabel kõikjale Eestis!
Kaugtöö, õpingud, meditsiin, turvalisus, üldine konkurentsivõime, ettevõtlus – maal elamine ja tegutsemine nõuab korralikku netiühendust!

Elektriliinid korda!
Maal elamine pole sellise sõna otseses mõttes vahelduva vooluga lihtsalt võimalik. Lisaks elementaarsele eluolule – ka maainimesed tahavad olla osa innovatsioonist aga kui voolu pole isegi vetsupoti toimimiseks siis mis veel eletriautode levikust rääkida. Mis mõte on kõnelda elanikkonna julgeolekust kui meie elektriliinid ka iga väiksema ilmastikuolu muutumise tõttu üles ütlevad? Samuti pole praegustes tingimustes võimalik tegeleda ettevõtlusega, mis maapiirkondades niigi ebavõrdses konkurentsiolukorras.

Nendes teemades on mul lisaks jutule ka tegusid ette näidata – tänu eelmises Riigikogu koosseisus tehtud tööle paigaldab Enefit Connect ka praegu valguskaablit ning 40 000 aadressi saab peagi ka tehtud, Saaremaal ja Tartus olen juhtinud nutika ühistranspordi teenuse “VEDAS” käivitamist, et see muutuks võimalikult paljude inimeste vajadustele vastavaks ja kättesaadavaks.

Olen veendunud, et Eesti riigi olemasolu ja julgeoleku jaoks on hädavajalikud tugevad, endaga ise hakkama saavad ja õnnelikud inimesed, kelle heaolu ja konkurentsivõime ei sõltu elukohast. Riigi teenused peavad olema kättesaadavad ja taskukohased kõikides Eesti piirkondades!