Euroopa Parlamendi saadik, sotsiaaldemokraat Marina Kaljurand keskendus tänase majanduskonverentsi “Tugev majandus, turvaline tulevik” sõnavõtus rohepöörde murekohtadele ja neile lahenduste pakkumisele.
“Inimesed peavad nägema ja kogema, et rohepöördel on sotsiaalne mõõde, et see on arusaadav ning õiglane, alustades kasvõi sellest, et toetatakse ümberõpet, luuakse uusi keskkonnasõbralikke töökohti, toetatakse majade soojustamist, toetakse põllumehi,” rääkis Kaljurand.
“Rohepööre on juba praegu rakendatud Euroopa Parlamendi valimiskampaania ette ja saab olema väga põhimõtteliseks küsimuseks nii kampaania ajal kui ka järgmise koosseisu ajal. Usun, et saame murda läbi vastandumise ja valeinfo müürist kui selgitame aina paremini, et muudatusi tehakse meie kõigi elukeskkonna parandamise eesmärgil, mitte “tobedate EL-i reeglite” täitmiseks ning näitame, et pealtnäha vastandlike seisukohtadega organisatsioonid suudavad tegelikult leida ühisosa. Oleme juba erinevaid komisjone europarlamendis kokku tuues tõestanud, et näiteks põllumajandus võib areneda ka keskkonda kaitstes ja säästes, olgu jutt innovaatilistest lahendustest loomakasvatuses või sordiaretusest agronoomias. Peame suutma veelgi paremini selgitada ka näiteks majade soojustamise programmi eesmärki – selleks pole vana maja omanikku trahvimine vms, vaid renoveerides hoida kokku raha, mida tihti kulub eluruumide küttele ebamõistlikult palju.”
Eurosaadiku Marina Kaljuranna sõnul on õigustatud küsimus ka rahastuses ehk kes maksab rohepöörde kinni? “Lisaks olemasolevatele fondidele ja skeemidele nähakse rahastuse allikana ka Euroopa Liidu erakapitali, mis praegu voolab USA-sse. Säästud ja investeeringud, mis lähevad täna USA-sse, peaksid jääma Euroopa Liitu ja aitama kaasa rohepöörde läbiviimisele.”
Tänane majanduskonverents toimub Kultuurikatla Terrassisaalis (sissepääsuga D-korpusest, Energia Avastuskeskuse poolt).
Konverentsi on võimalik jälgida ka otseülekandes Postimehe ja Delfi uudisteportaalidest või ürituse kodulehelt: www.sotsid.ee/majanduskonverents