Sotsiaaldemokraadid lähevad Riigikogu valimistele juhtlausega “Toimetulek on julgeolek!”

Sotsiaaldemokraadid kinnitavad homme, laupäeval toimuval erakonna üldkogul Jõhvi kontserdimajas Riigikogu valimiste programmi ja üleriigilise nimekirja ning alustavad valimiskampaaniat juhtlausega “Toimetulek on julgeolek!”.

Erakonna esimees Lauri Läänemets ütles, et sotsiaaldemokraadid seisavad selle eest, et Eesti inimestel säiliks lootus paremale homsele ja usk oma riiki. “Me ei lase Euroopa kiireimal hinnatõusul hävitada Eesti perede sissetulekut ega laastada kohalikke ettevõtteid,” ütles Läänemets. Tema sõnul murendab lootusetus ja ilmajäetuse tunne usku oma riiki ja annab äärmuslastele ettekäände lõhkuda demokraatiat ning kärpida inimeste põhiõiguseid ja vabadusi. “Vaid igaühe kindlustunne tuleviku ees tagab ühiskonna ühtsuse ja sisemise tugevuse. Eesti inimeste toimetulek on Eesti rahvuslik julgeolek,” selgitas ta.

Läänemets leiab, et kuna on tõusnud hinnad, siis peavad tõusma ka sissetulekud. “Palkasid, pensione ja lastetoetusi tuleb tõsta, see on ainus võimalus.” Erakonna valimisprogramm näeb ette miinimumpalga tõstmist 1200 eurole, mis omakorda tõukab tõusule ka teised palgad ja pensionid. Palgatõusu toetuseks investeeritakse pool miljardit eurot madalama palgaga ettevõtete arendamisesse ning toetatakse töötajate pidevat enesetäiendamist.

Sotsiaaldemokraadid soovivad tõsta lapsetoetuse 150 euroni, seda võrdselt ka pere esimesel ja teisel lapsel. Eakate toimetuleku tagamiseks tõstetakse pension 50%-ni keskmisest palgast, kolmekordistatakse pensionäride puudetoetus ning seistakse selle eest, et juba juulikuust saaks iga abivajaja hooldekodu koha pensioni eest.

Sotsiaaldemokraatliku Erakonna üldkogu algab homme kell 11 Jõhvi Kontserdimajas. Selle juhatab sisse erakonna esimees Lauri Läänemets oma kõnega. Järgnevad valimisprogrammi tutvustamine, valimisnimekirjade esitamine ning üldnimekirja kinnitamine.

SDE üldkogust toimub ka otseülekanne, mille leiate erakonna Facebooki leheküljelt, siit.