Uudised

Leia huvipakkuv uudis kategooriate abil:

KõikAbieluvõrdsusAjaluguAlampalkAlkoholipoliitikaAmetiühingudAnts JohansonArvamusAus valitsemineAutovaba päevAvatud ühiskondDemokraatiaDigipööreEbavõrdsusEestiEesti keeleesti kultuurEesti-SoomeehituskeeluvööndidElekterEnergeetikaEnergiahinnadErakondERJKEttevõtlusEuroopaEveliis PadarfeminismHääleõigusHaigekassahaiguspäevHaiguspäevadHaridusHarvikhaigusedHiiumaaHooldekodureformHooldusreformHoolekandereformHoolimineHuviharidusIda-VirumaaIgaüks loeb!Jaan TõnissonJärvamaaJulgeolekKadri LeetmaaKaitsepoliitikaKarl PütseppKeeleseadusKeskkondKeskkonnaministerKindlustunneKliimaKodanikuühiskondKohalikud omavalitsusedKoostööKõrgharidusKriisKrista AruKultuurkultuuritöötajadLäänemaaLapsed ja peredLiiklusLinnaruumLipupäevLõimumineLoodusLooduskaitseLoomakaitseMaaeluMaakoolidMadis KallasMajandusMaksudMaksupoliitikamaksusüsteemMart HiobMeediaMetsandusMonumendidNaisedNaistepäevNaistevastane vägivaldNarvaNATO tippkohtumineNooredÕigusÕigusabiÕigusriikOmastehooldusOmavalitsusedÖöeluõpetajadõpetajate palgatõusÕpetajate streikPalgadPalgalõhePangamaksPensionperetoetusedPõhiõigusedPõllumajandusPunasümbolidRahvastikränneravuslusRegionaalpoliitikaReklaamiseadusRelvarahuRiigieelarveRiigikaitseRiigikoguRiigilõivudRiigipühadRohepööreSiseturvalisussõbralik eestiSõda UkrainasSolidaarsusmaksSooline võrdsusSotsiaalkaitseSotsiaalteenusedTaastuvenergiaTallinnTallinna eelarveTartuTartu linnTeadusTervishoidTervislik eluviisToimetulekTööTugev EestiTurismTurvaline EestiÜhiskondÜhistransportUimastipoliitikaUkrainaukraina sõdaUncategorized @etÜürielamudÜürielamute programmVaimne tervisVaktsineerimineValimisedVälispoliitikaValitsemineValitsusVanemad sotsiaaldemokraadidVihareferendumVõrdõiguslikkusVõrdse palga päevvõrdsed võimalusedVõrumaa

Sotsiaalministeerium soovib magustatud jookide maksuga vähendada suhkru ja magusainete tarbimist, et parandada rahvastiku tervist

Terviseminister Riina Sikkut allkirjastas magustatud jookide maksu seaduse eelnõu, et vähendada rohke suhkrusisalduse ja magusainetega jookide tarbimist. Koosmõjus teiste tegevustega aitab see kaasa mitmete haiguste ja terviseriskide vähendamisele elanikkonnas, näiteks aitab see ohjata murettekitavat ülekaalulisuse levikut eestlaste hulgas. Ühtlasi on eesmärk motiveerida tootjaid jookides suhkru ja magusainete kogust vähendama. „Olukorda vaadates on vaja võidelda ülekaalulisuse…

Loe edasi

REILI RAND: mehed pole raudbetoonist ega terasest. Nad vajavad ka hoolt – vaimselt kui füüsiliselt

Haigete laste kõrvalt mandrile tööle sõites tabasin end taas mõttelt, et äkki olen halb lapsevanem, halb ema. Seda hoolimata sellest, et sotsiaalvaldkonna hariduse tõttu oskan üpris objektiivselt hinnata lapse heaolu ning nende kiindumussuhte olemasolu ja tugevust. Samuti tean, et lapsed on koos isa ja vanavanematega tuttavas ja turvalises keskkonnas, oma kodus. Aga vahepeal saab sisemine…

Loe edasi

Tugevdame omavalitsuste autonoomiat: SDE Tartu piirkonna pöördumine

Viimaste nädalate sündmused Eestis on osutanud mitmele valupunktile hariduse, sotsiaalhoolekande ja maksuküsimuste korraldamisel. Need viitavad laiemale kriisile Eesti omavalitsuste autonoomias. Kutsume keskvalitsust üles astuma samme, tagamaks kohalikele omavalitsustele piisav otsustusõigus avalike teenuste pakkumiseks ja teiste kohaliku elu küsimuste üle otsustamiseks. Tartu sotsiaaldemokraatide ettepanekud omavalitsuste positsiooni ning autonoomia tugevdamiseks Taastada võimalikult kiirelt 2008. aasta kriisi eelne…

Loe edasi

Uus rahvatervishoiu seadus paneb aluse tõhusamale ennetustööle

Sotsiaalministeerium saatis kooskõlastusringile uue rahvatervishoiu seaduse eelnõu. Uue seadusega pannakse paika kõigi osapoolte – riigi, omavalitsuste, organisatsioonide vastutus ja ajakohastatakse nõuded ja piirangud inimeste tervise kaitseks. Seadus paneb aluse senisest tõhusamale tervisealasele ennetustööle. „Inimeste hea tervis on ühiskonna jõukuse ja majanduse arengu olulisim eeldus. Vananevas ühiskonnas nõudlus ja vajadus tervishoiuteenuste järele ajas järjest suureneb. Selleks,…

Loe edasi

Vabariigi Valitsus toetab harvikhaigustega lapsi järgneva nelja aasta jooksul kokku 20 mln euroga

Vabariigi Valitsus otsustas suurendada haruldaste haiguste ehk harvikhaiguste ravi kättesaadavust, eraldades selleks riigieelarvest järgneva nelja aasta jooksul igal aastal 5 miljonit eurot.  Lisaks sellele tehti Sotsiaalministeeriumile ülesandeks koostada järgmise aasta märtsi lõpuks ravikindlustuse seaduse muutmise väljatöötamise kavatsus, et lihtsustada ja kiirendada harvikravimite lisamist Tervisekassa poolt hüvitavate ravimite või tervishoiuteenuste nimekirja. Terviseminister Riina Sikkut tõi välja, et lisaraha…

Loe edasi

Riik hüvitab hambaravi senisest suuremas mahus

Valitsus otsustas tõsta täiskasvanute hambaravihüvitist 40 eurolt 60 eurole ning hambaravihüvitist toimetulekutoetuse saajatele, töötutele ja eakatele 85 eurolt 105 eurole. Terviseminister Riina Sikkuti sõnul mõjutab suutervis väga vahetult inimeste füüsilist ja vaimset tervist, aga ka tööturuvõimalusi. „Seetõttu muudame hambaravi kättesaadavamaks ning tõstame täiskasvanute hambaravihüvitist. Ühtlasi lubame hambaravihüvitist edaspidi kasutada proteesihüvitise lisana,“ lausus Sikkut. Praegu saavad kõik…

Loe edasi

Elanikkonna ravimivaru aitab leevendada ravimi tarneraskuse mõju patsientidele

Ravimiameti ettepanekul ja valitsuse otsusel võtab riik esmakordselt kasutusele elanikkonna ravimivaru, et leevendada pikaajalise tarneraskuse mõju ravimit Sorbisterit vajavatele patsientidele. Otsusega tagatakse kriitiliselt olulise ravimi kättesaadavus ligikaudu 190 patsiendile, kes seda retseptiravimina vajavad. Ravim Sorbisterit on näidustatud hüperkaleemia raviks ägeda ja kroonilise neerupuudulikkusega, sh dialüüsravi saavatel patsientidel. Ravimi Sorbisterit varud on hulgimüügis lõppenud ning varud…

Loe edasi

Meeste tervisekäitumise uuring: abi otsimist takistab püüd terviseprobleemidega ise hakkama saada

Tervisemurega arsti või nõustaja poole pöördumist takistavad meeste puhul nii korralduslikud kui ka emotsionaalsed barjäärid, muuhulgas püüd ise hakkama saada. Teenused, sealhulgas eneseabi võimalused peavad olema meestele lihtsamini kättesaadavad ning senisest rohkem meeste eripärast lähtuma. Meestel oleks oma tervise eest lihtsam hoolitseda, kui ka ümbritsev keskkond, hoiakud ja normid seda soodustaksid, selgub sotsiaalministeeriumi tellitud Kantar Emori…

Loe edasi

Priit Välja: Kuidas päästa peremeditsiini maapiirkonnas? Ideid välismaalt ja Eestist

Esimesena postkontorite sulgemised, tänavu koolide sulgemised maapiirkondades. Kas on võimalik, et järgmisena jääb kättesaamatuks arstiabi? Perearst Ruth Kalda kirjutas aastal 2020, milline seis ootab meid esmatasandil aastal 2030, kui midagi ette ei võeta: „Kui midagi ei muutu, on üle 400 perearsti vanemad kui 65 aastat ja osa neist läheb kindlasti pensionile ning see tähendab veelgi…

Loe edasi